Бажаєте підключити "Зелений" тариф?

Що являє собою «Зелений» тариф

Основною перешкодою в процесі придбання компонентів для облаштування систем енергозберігаючого типу тривалий час була їхня висока вартість. Навіть за постійного зростання сум у платіжках на енергоносії багато споживачів відкладали подібну покупку через надмірні для них фінансові витрати.

Ситуація радикально змінилася після 20 липня 2015 року, коли з'явилася реальна можливість значною мірою компенсувати понесені витрати і через кілька років отримувати дохід і для установ, і для приватних домогосподарств.

Початок XXI століття стає періодом стрімкого введення в експлуатацію об'єктів альтернативної енергетики та змін у законодавстві багатьох країн щодо стимулювання виробництва електрики з відновлюваних джерел. Вже до 2011 року кількість держав, які ухвалили відповідні закони в цьому напрямку, перевищила цифру 50. У 2008 р. до такого процесу підключилася і Україна.
Спеціальний «Зелений» тариф – це розцінки, які застосовуються для закупівлі електроенергії, виробленої з використанням обладнання для її отримання з відновлюваних джерел. При цьому важливо враховувати, що до зазначеного переліку не входять коксівний та доменний газ, а в гідроенергетиці під дію закону потрапляють лише малі за обсягами виробітку станції.

Ухвалені у 2015 році зміни до основного документу діють і до сьогодні. Вони чітко зазначено, що зелений тариф в Україні передбачений для всіх суб'єктів, незалежно від форми господарювання, з умовами з обмеження потужності станції до 30 кіловат.

Спрощена схема оформлення стосується власників приватних будинків та дозволяє підключати обладнання СЕС, геотермальних, що генерують енергію переміщення повітряних мас, біогазових та гідроелектростанцій.
Дізнайтеся більше про «Зелений» тариф та його підключення

Особливості процесу виробництва та продажу енергії сонячної станції

Підключення до централізованої магістралі та будинкової мережі виконується виключно за допомогою установки двонаправленого приладу для зчитування даних. На ньому підраховується кількість виробленого та використаного домобудуванням електрики у кожний календарний місяць.

Оплата за зеленим тарифом провадиться місцевою електромережею за встановленою ставкою за різницю у виробленому та споживаному обсязі. У ситуаціях, коли власник будинку використав більше, ніж отримав від станції, споживач доплачує постачальнику різницю за встановленими для населення цінами.

Жодних спеціальних дозволів для монтажу сонячних панелей не потрібно. Достатньо встановити станцію та надати в РЕМ паспорти та сертифікати відповідності на комплектуючі та схему підключення встановленого зразка.

Ставки зеленого тарифу

Плавні ціни на зниження спостерігається також залежно від року запуску обладнання в роботу. Подібна методика ґрунтується на загальносвітових тенденціях зниження собівартості обладнання та загальної суми витрат на облаштування СЕС. Орієнтир для споживачів – ціна кіловата зеленого тарифу має в результаті аналізу динаміки розвитку через 10 років виходити на рівень такого самого показника для електростанцій, що працюють на традиційних джерелах – газі, вугіллі, а також на об'єктах атомної енергетики.

Розглянемо приклад із працюючим обладнанням, яке за місяць виробляє 1000 кВт?год. Лічильник зафіксував, що 200 кіловат пішло на споживання, а 800 було передано до загальної магістралі. Таким чином, розрахунок проводиться за 800 кВт?год.

Скільки коштує сонячна електростанція

Точно визначитися з майбутніми витратами можна лише після аналізу необхідної потужності для конкретного домогосподарства, що визначається місячною потребою в електроенергії. Діапазон потенційних вкладень коливається в межах від 5000 до 20000$. У перерахунку на одиницю встановленої потужності у ВАТ це від 1 до 0,65 долара за 1 Вт.

За статистикою середня величина споживання у звичайному будинку дорівнює приблизно 150-250 кВт/год на місяць. Добова потреба дорівнює 5-8,3.

Монтаж під ключ включає такі пункти

Виїзд спеціаліста
Безкоштовний виїзд представника підрядної організації на об'єкт
Розробка проекту
Складання проекту інженерами з великим досвідом роботи в цій галузі
Підбір обладнання
Підбір обладнання в оптимальному варіанті для замовника у плані продуктивності та вартості
Доставка та встановлення
Доставка всього комплекту, встановлення та пусконалагоджувальні заходи.
Для подальшого розрахунку рентабельності зеленого тарифу сонячних електростанцій зупинимося на цифрі 200 та візьмемо як приклад об'єкт у Київській області:
розглянемо заплановану потужність 30 кВт при монтажі 90 панелей з параметрами 340 Вт;
використовуємо мінімальні значення активності сонця в зимовий період та максимальні – влітку;
у грудні планується отримати 800 квт/год;
з березня по вересень продуктивність становитиме за місяць близько 3500 кіловат;
розрахункове річне вироблення – 34200 кВт.

Оплата здійснюється за рахунок надвиробництва порівняно із споживаним ресурсом за зеленим тарифом 2020 у 4,60 грн./кВт٭ч. Для наведеного прикладу різниця буде 31 800 кіловат, що принесе дохід 146 280 грн. Еквівалент у доларах – 5418 за рік експлуатації.

Слід пам'ятати необхідність сплати податків у вигляді 19,5% чи грошовому вираженні 1057 USD.

Чистий прибуток на умовах зеленого тарифу в Україні 2020 року для СЕС зазначеної потужності дорівнюватиме 4280 $.

До цієї суми потрібно додати і заощаджені кошти за користування власною електрикою. Помножуємо 1,68 грн на 2400 кіловат, що дасть величину 149 доларів.

У результаті можна з упевненістю говорити про тривалість повної компенсації витрат, починаючи від 4,5 років.
Замовте розрахунок проекту сонячної електростанції за Вашими умовами

Процес підключення зеленого тарифу

Наявність ділянки
Фасад або дах будівлі повинні за параметрами орієнтації на південь та характеристиками освітлення забезпечувати потрібні показники режиму роботи модуля. Варто також заздалегідь переконатись у наявності достатньої площі під монтаж фотомодулів. Приклад – близько 50 м2 покрівельної площі скатного формату необхідно для СЕС із продуктивністю 10 кВт.
Прямий договір із РЕМ
При виявленні нестачі потужності відбувається процедура збільшення цього показника. Якщо споживач є членом кооперативу, виконується пряме перепідключення до обслуговуючого абонента РЕС.
Вибір обладнання
Обов'язковою є наявність експлуатаційної інструкції та паспорта на кожен виріб, сертифіката встановленого зразка, який відповідає нормам українського законодавства. Не варто турбуватися з приводу виготовлення з маркуванням відомих брендів на підприємствах у Китаї. Характеристики обладнання при цьому абсолютно не страждають.
Приймаючи рішення купити та встановити сонячну електростанцію, слід уважно поставитися до деяких моментів. На попередньому етапі важливу роль відіграють такі фактори.

Термін окупності СЕС

Важливо згадати такий суттєвий момент, як закріплене на законодавчому рівні прив'язка ціни сонячної енергії до поточного курсу євро. Отже, жодні катаклізми з потенційною небезпекою девальвації гривні споживач не відчуватиме. Такий підхід є найкращою гарантією цілісності вкладених у облаштування станції коштів.

На даний момент фахівці однозначно вважають за сприятливу обстановку для монтажу та експлуатації енергозберігаючих комплексів. При цьому постійною вимогою для максимально ефективної та прибуткової роботи та оптимальних термінів окупності буде виконання грамотно підбору компонентів та всіх необхідних розрахунків.

У будь-якій справі, а особливо у сфері високих технологій, некомпетентність підрядників проявляється у негативних результатах, які можуть виявитися іноді лише через 2-3 роки.

Виконати якісну комплектацію та підключитися відповідно до норм закону «зеленого» тарифу зможуть лише фахівці з достатнім досвідом та кваліфікацією необхідного рівня.

Прикладом може бути досить курйозна ситуація – встановлена персоналом компанії «Сонцедар» СЕС часто виробляє більше генерації у річному обчисленні, ніж змонтована іншими підрядниками поруч потужніша станція.
На подив власників існує проста відповідь - необхідно для повноцінної експлуатації протягом терміну в 20-25 років дотримуватися наступних правил:
Менеджери нашої компанії допоможуть вам купити сонячну електростанцію з оптимальними параметрами щодо співвідношення необхідної потужності та швидкої окупності.
Професійне виконання розрахунків
Грамотний підбір обладнання
Якість монтажних заходів
Ретельний моніторинг СЕС
протягом усього терміну роботи.
Залишіть заявку зараз
Та отримайте безкоштовну консультацію та прорахунок вартості обладнання